Targi plakatu

Serdecznie wszystkim polecam! Impreza rusza 05.12.2015 w klubie 1500m2 do wynajęcia, Warszawa.

Inicjatorem i organizatorem targów jest marka Don’t Panic – wydawca kultowych kopert z kolekcjonerskimi plakatami, które ukazywały się na przestrzeni ostatnich kilku lat w największych polskich miastach. Specjalnie z okazji targów otworzy ona Pop Up Poster Shop ze wszystkimi wzorami grafik, jakie do tej pory ukazały się w kopertach – będzie można nabyć je w wersji niezłożonej, kolekcjonerskiej, także egzemplarze zagraniczne – prawdziwe unikaty! Honorowy patronat nad targami objął Andrzej Pągowski – polski plakacista, którego nie trzeba nikomu przedstawiać. Urodzony w 1953 roku. Absolwent Wydziału Plakatu PWSSP w Poznaniu, dyplom zrobił w pracowni Waldemara Świerzego. Jest autorem ponad 1000 plakatów wydanych drukiem od 1977 roku w Polsce i zagranicą. Ponadto zajmuje się ilustracją książkową i prasową, jest autorem reklam, okładek płytowych, scenografii teatralnych i telewizyjnych, scenariuszy filmów i teledysków. Uchodzi za najwybitniejszego kontynuatora spuścizny polskiej szkoły plakatu.

Partnerem wydarzenia jest marka Pandamito, która udowadnia, że z papieru można tworzyć także wyjątkowe przedmioty codziennego użytku! Pandamito to dizajnerskie torby i poduszki, wykonane ze specjalnie impregnowanego polipropylenem papieru – woven paper. Będziecie mogli kupić je w jedynym tego rodzaju papierowym Pop Up Store podczas targów! To nie wszystko! Obecny będzie także NAWER, szeroko znany polskiej i zagranicznej publiczności artysta, wywodzący się z nurtu graffiti / street art. Podczas targów, na oczach odwiedzających przekształci on ogromną powierzchnię wykonaną z woven paper, z którego szyje się akcesoria Pandamito w wielkie dzieło sztuki! Zapraszamy więc na live painting w najlepszym wykonaniu!

Organizatorzy otrzymali ponad 300 zgłoszeń od artystów z całej Polski, którzy byli zainteresowani pojawieniem się na targach w charakterze wystawcy. Spośród nich wybrano 55 wyjątkowych osobowości artystycznych oraz sklepy i studia plakatu, które mają w swojej ofercie zarówno współczesne wzory artystów z całego świata jak i archiwalne printy polskiej szkoły plakatu. Na targach obecny będzie także Andrzej Pągowski, a goście będą mieli możliwość kupienia plakatów bezpośrednio od artysty. Wydarzenie to stanowi nie lada gratkę dla miłośników sztuki i dizajnu, kolekcjonerów oraz poszukiwaczy oryginalnych, gwiazdkowych prezentów.

Źródło: grafmag.pl